
Szczęście jest kluczem do dobrego życia. Dzięki niemu każdego dnia będzie chciało się z większą energią wstawać z łóżka, iść do pracy, a później oddawać się relaksowi. Na każdym etapie po prostu cieszyć się chwilą. Podczas spadku motywacji w osiąganiu celu, który kieruje na drogę szczęścia, warto oddać się momentowi afirmowania lepszego stanu. Powtarzanie powoduje, że przyciągane są dobre rzeczy, a z czasem wiara zostaje odbudowana i pomoże w kolejnych sukcesach. Afirmacja − co to znaczy?
Afirmacja – co to znaczy?
Afirmacja to nic innego, jak powtarzanie sentencji, które mają za zadanie wpłynąć na podświadomość, a przy tym spowodowanie wewnętrznego spełnienia. Od wielu lat odkrywane było przez psychologów stwierdzenie, że dobre myślenie przyciąga dobre rzeczy i dziś znane jest każdemu. W rozpowszechnieniu terminu afirmacji w szczególności pomógł Claude Steele. W latach 80. spopularyzował to zagadnienie, które utrzymuje się do teraźniejszości. Obecnie afirmacja przeżywa swój rozkwit, ponieważ spora ilość osób interesuje się psychologią. Internet, a także środki masowego przekazu przekazują korzyści płynące z powtarzania zdań.
Czy afirmacja jest potrzebna?
Afirmacja może w dużym stopniu pomóc osobom, które z jakiegoś powodu nie akceptują siebie. Niezależnie, czy odnosi się to do ich wyglądu, wagi, cech charakteru, czy sposobu życia. Jeżeli zaczną one afirmować słowa w postaci: „Jestem wystarczający. Jestem dobra. Będę szczęśliwa. Osiągnę wiele”, to automatycznie umysł zaczyna być kodowany na brnięcie w osiągnięcie tych stanów. Powtarzanie sformułowań jest wskazane ludziom z obniżoną wartością. Wiara w samego siebie z czasem wzrasta, a przy czym wyrastają nowe skrzydła i pozwalają unieść się na wyżyny szczęścia. Oprócz afirmowania doznań mentalnych można również myśleć o aspektach materialnych. Może to być podwyżka w pracy, zmiana miejsca zamieszkania, budowa domu czy cokolwiek, co spowoduje radość.